Sklep części Opel – Elektryczne i elektroniczne

Rozrusznik jest to część elektrycza która służy do uruchamienia silnika benzynowego oraz w dieslu .
Rozrusznik elektryczny jest to silnik prądu stałego służący do obrucania wału korbowego silnika w celu nadawania mu właściwej prędkości obrotowej przez którą silnik rozpoczyna samodzielną pracę.
Rozrusznik jest urządzeniem pobierającym najwięcej energii elektrycznej z akumulatora wytworzonej przez alternator, ale tylko podczas swojeje pracy czyli uruchamienia rozruchu silnika. Pobór prądu w momencie uruchamiania silnika w autach osobowych wynosi około 200-600 Amerów , i  to w zależności od rodzaju pojazdu natomiast moc rozrusznika wynosi około 0,4-10 kW.
Rozrusznik jest to szeregowy lub szeregowo-bocznikowy silnik elektryczny, wyposażony w mechanizm sprzęgający nazywany bendiksem. Podstawowe części z jakich składa się i jest zbudowany rozrusznik to jest : uzwojenie wzbudzenia, wirnik z uzwojeniami i komutatorem, szczotki komutatora, urządzenie załączające i sprzęgające. Uzwojenie wzbudzenia jest połączone szeregowo z uzwojeniem wirnika stąd nazwa silnik szeregowy. Obecnie spotyka się rozruszniki tylko z uzwojeniami w wirniku, a bez uzwojeń wzbudzenia w stojanie – pole magnetyczne wytwarzają silne magnesy trwałe . Ponieważ rozrusznik pobiera duży prąd w okolicy 600 Amperów , uzwojenia stojana musi być bardzo wytrzymałe i wykonuje się z grubego drutu lub płaskownika miedzianego. Końce uzwojeń są przylutowane do segmentów komutatora.
Urządzenie sprzęgające natomiast ma za zadanie sprzęganie rozrusznika z kołem zamachowym silnika w celu wprawienia w ruch obrotowy wał  korbowy. Elementem sprzęgającym jest z koleji zębnik obsadzony na wałku wirnika, zazębiany z wieńcem zębatym koła zamachowego silnika. Mechanizm sprzęgający osadzony jest na wirniku poprzez gwint o bardzo dużym skoku który przyczynia się do przenoszenie momentu obrotowego z rozrusznika na sprzęg i przemieszcza jego w kierunku zębatki, a przenoszenie w drugą stronę cofa sprzęg. Zębatka łącznika jest obsadzona na sprzęgniku poprzez sprzęgło wałkowe jednokierunkowe zabezpieczając rozrusznik przed napędzaniem jego przez silnik gdy uzyska obroty większe anizeli obroty rozrusznika. W tym celu ułatwienia zazębiania mechanizm sprzęgający jest przesuwany w stronę zębatki poprzez widełki oraz przez elektromagnes, a to sprawia, że rozrusznik jest zazębiany zanim rozrusznik zacznie się obracać.

Oferta działu sklepu części Opla zawiera wszystki części używane do Opel Agila Astra Corsa Combo Meriva Tigra Frontera Insignia Sintra Signum Omega Vectra Zafira takie jak : absy, alternatory, centralne zamki, cewki zapłonowe, czujniki, elektrozawory, komputery silnika, sterowniki, moduły, centralki,panele nawiewu, podnosniki szyb, pompy wspomagania, potencjometry, przełaczniki, przepływomierze powietrza, przepustnice powietrza, radio, rozruszniki, silniczki i mechanizmy wycieraczek, silniczek reflektorów, sprężarki klimatyzacji, sterowniki poduszek, sterowniki pompy wtryskowej, sterowniki wentylatorów, wyświetlacze radia itp. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnie dostępną ofertą części.

http://www.opelczesciuzywane.pl/ELEKTRONICZNE_I_ELEKTRYCZNE-k6-0–default.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s